Kimi ni Todoke

Kimi ni Todoke

8,7
Dramat
Komedia
2009
Japonia
Główna bohaterka anime to „Sadako”, szkolna legenda – demon, a tak na prawdę miła i urocza dziewczyna, której prawdziwe imię to Kuronoma Sawako. Uważana jest za medium potrafiące przywoływać duchy i rzucać klątwy. Posiada przy tym niesamowity dar straszenia ludzi. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie emocje wyrażają się na twarzy Sawako w przerażający sposób, co w końcowym efekcie nadaje jej minę psychopatycznego zabójcy albo krwiopijczego wampira. Oczywiście nie jest to celowy zabieg i Sawako, mimo wrodzonej wstydliwości, codziennie próbuje się z kimś zaprzyjaźnić. Nietrudno się jednak domyślić, że z tego typu zdolnościami próby Sawako nie dają oczekiwanych efektów.
Ore Monogatari!!

Ore Monogatari!!

8,7
Komedia
Anime
2015
Japonia
Ciężko nazwać Takeo Goudę przystojniakiem. Pomimo złotego serca, bezinteresowności oraz szarmancji jest samotny, a wszystkie jego dotychczasowe sympatie zakochane były nie w nim, lecz w Sunie - jego najlepszym przyjacielu. Uczeń liceum pogodził się już ze swoim losem. Nie ważne jak bardzo, by się starał, zawsze przez swoją rosłą posturę oraz ostre rysy twarzy, dla płci przeciwnej będzie ,,niedźwiedziem", czy też ,,gorylem" - jak zwykły go nazywać bardziej dwulicowe koleżanki. Takeo nie może narzekać na brak przyjaciół, ponieważ wszyscy którzy choć trochę go poznali wiedzą, że to dobry chłopak, jednak czuje się bardzo samotny. Pewnego dnia los postanowił się do niego uśmiechnąć. Takeo ratuje z opresji nieznaną mu dotychczas, śliczną dziewczynę imieniem Rinko, która natychmiastowo się w nim zakochuje, a bohater zaczyna wierzyć, że dla każdego istnieje druga połówka.
Horimiya

Horimiya

8,6
Komedia
Anime
2021
Japonia
Choć w szkole Kyouko Hori jest podziwiana za jej uprzejmość i umiejętności akademickie, licealistka ukrywa swoją drugą stronę. Ponieważ jej rodzice często są poza domem z powodu pracy, Hori musi opiekować się młodszym bratem i wykonywać prace domowe, nie pozostawiając żadnych szans na spotkania towarzyskie poza szkołą. W międzyczasie Izumi Miyamura jest postrzegany jako chodzący z głową w chmurach otaku. Jednak w rzeczywistości jest łagodną osobą, nieudolną w nauce. Ponadto ma dziewięć kolczyków ukrytych za długimi włosami i tatuaż na plecach i lewym ramieniu. Przez czysty przypadek ścieżki Hori i Miyamury krzyżują się poza szkołą - żaden nie wygląda tak, jak oczekuje tego drugie. Te pozorne przeciwieństwa stają się przyjaciółmi, dzieląc ze sobą stronę, której nigdy nikomu nie pokazali.
Toradora!

Toradora!

8,5
Komedia
Dramat
2008
Japonia
Ryūji Takasu jest łagodnym uczniem szkoły średniej z zamiłowaniem do prac domowych; ale w przeciwieństwie do swojej życzliwej natury, ma onieśmielającą twarz, która często sprawia, że jest określany jako przestępca. Z drugiej strony jest Taiga Aisaka, mała, lalkowa uczennica, która nie jest uroczą i delikatną dziewczyną. Wyposażony w drewnianą katanę i zadziorną osobowość, Taiga jest znana w całej szkole jako "Palmtop Tiger". Pewnego dnia żenująca pomyłka powoduje, że dwie ścieżki uczniów się krzyżują. Ryūji odkrywa, że Taiga ma słodką stronę: podkochuje się w popularnym wiceprezydencie, Yūsaku Kitamurze, który jest jego najlepszym przyjacielem. Ale sprawy stają się bardziej szalone, gdy Ryūji ujawnia, że podkochuje się w Minori Kushieda - najlepszym przyjacielu Tajgi! Toradora! to komedia romantyczna, która podąża za tym dziwnym duetem, gdy wyruszają na misję, aby pomóc sobie nawzajem w swoich sympatiach, tworząc przy tym nieprawdopodobny sojusz.

Dostępne na platformach:

Netflix
Kaichou wa Maid-sama!

Kaichou wa Maid-sama!

8,8
Komedia
Dramat
2010
Japonia
Anime opowiada o pewnej dziewczynie - Ayuzawie Misaki. Jest to prawie przeciętna nastolatka. Mówiąc ,,prawie" mam na myśli to, że jest przewodniczącą (od niedawna) szkoły koedukacyjnej. Misaki nienawidzi chłopaków za ich niechlujstwo oraz brak kultury. Ale nie dość tego: jest bardzo silna i trenuje od kilku lat aikido. Dlatego szybko sprowadziła do szkoły porządek. Jako że dziewczyna jest biedna, pracuje w małej kawiarni, gdzie obsługa jest przebrana za pokojówki. Misaki trzyma to w sekrecie przed innymi, lecz na jej nieszczęście Usui Takumi, najprzystojniejszy chłopak w szkole, odkrywa jej tajemnicę. Czy Usui ją wyjawi, czy zatrzyma dla siebie? Przekonajcie się sami.
Golden Time

Golden Time

8,8
Komedia
Dramat
2013
Japonia
Banri Tada, nowo przyjęty student prywatnej szkoły prawniczej w Tokio, po ceremonii rozpoczęcia roku akademickiego zgubił się w drodze na spotkanie organizacyjne pierwszego roku. Klucząc po budynku wpadł na innego zagubionego studenta, Mitsuo Yanagisawe, z którym z miejsca się zaprzyjaźnił. Kiedy w końcu cudem docierają do celu, widzą stojącą przed nimi piękną dziewczynę z bukietem róż. Mitsuo najpierw dostaje kwiatkami po twarzy, by po chwili otrzymać wiązankę w bardziej cywilizowany sposób razem ze słowami „Gratulacje dla nowego studenta”. Stylowa, dobrze ubrana, perfekcyjna w każdym calu kobieta, to Kouko Kaga, jego przyjaciółka z dzieciństwa. Będąc jeszcze dziećmi dwójka ta przyrzekła sobie, że w przyszłości się pobiorą, spełniając tym samym swoje marzenie. Chłopak chcąc od niej uciec, w sekrecie postanowił przystąpić do egzaminów na tę prestiżową uczelnię, jednak plan spalił na panewce, ponieważ okazuje się, iż Kouko ścigając swojego „narzeczonego” także została na nią przyjęta.
Tsurezure Children

Tsurezure Children

8,2
Komedia
Anime
2017
Japonia
Seria przedstawia kilka historii miłosnych. Jedną z nich będą losy pozbawionego pewności siebie nastolatka, który nie wierzy, że dziewczyna, którą kocha także żywi do niego uczucie. Inna zaś mówi o przyjaciołach z dzieciństwa, którzy w końcu zbliżają się do siebie, ale po pewnym czasie coś się psuje. Całość przedstawia problemy w znalezieniu drugiej połówki w okresie szkolnym.
Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

7,3
Komedia
Anime
2018
Japonia
Miłość jest trudna dla otaku, a Momose Narumi i Nifuji Hirotaka zdają się wiedzieć o tym zdecydowanie za dużo. Niespodziewane spotkanie po latach w tej samej firmie zdaje się jednak szczęśliwym zbiegiem okoliczność, gdyż wspomniani dorośli postanawiają zostać parą. Czy fanka yaoi i maniak gier komputerowych mogą odnaleźć miłość? I... czy taki związek przetrwa?
Ao Haru Ride

Ao Haru Ride

8,6
Komedia
Dramat
2014
Japonia
Pierwsza miłość na pewno zostaje w pamięci przez długi czas. Dotyczy to również głównej bohaterki, Futaby Yoshioki. W gimnazjum zakochała się bez pamięci w Kou Tanace – z wzajemnością – jednak chłopak nagle zmienił szkołę. Para spotyka się po trzech latach w liceum. Każde z nich zmieniło się. Futaba ze słodkiej dziewczyny zmieniła się w chłopczycę, a Kou nie nazywa się już Tanaka, a Mabuchi. Czy dwójce nastolatków uda się odbudować wcześniejsze relacje?
Peach Girl

Peach Girl

6,9
Dramat
Komedia
2005
Japonia
Ta seria anime opowiada o uczennicy szkoły średniej o imieniu Momo. Przez swoją opaleniznę zdobytą podczas treningów klubu pływackiego żartobliwie nazywana Brzoskwinią. "Najlepsza przyjaciółka" Momo, Sae, stale knuje coś niedobrego... próbuje sabotować dziewczynę, rozsiewając plotki i kłamstwa po całej szkole... a kiedy dowiaduje się, który chłopak podoba się Momo, wszystko zaczyna się sypać. Czy bohaterka kiedykolwiek znajdzie szczęście?
Tonari no Kaibutsu-kun

Tonari no Kaibutsu-kun

8,5
Komedia
Dramat
2012
Japonia
Mizutani Shizuku jest osobą dbającą tylko o siebie, jednak pewnego dnia, gdy przynosi notatki dla Yoshidy Haru ten zaczyna uważać iż są przyjaciółmi. Haru jest osobą strasznie nieśmiałą, więc nikt nie spodziewał się, że naprawdę zakocha się w kimś takim jak Mizutani. Oziębła dziewczyna i nieśmiały chłopak zapowiadają dość problematyczny romans!
ItaKiss

ItaKiss

6,7
Dramat
Komedia
2008
Japonia
Kiedy jej nowo wybudowany dom zostaje zrównany z ziemią przez trzęsienie ziemi, niezbyt zdolna, niezdarna i kłopotliwa uczennica trzeciej klasy liceum, Kotoko Aihara, zostaje zmuszona do dzielenia dachu nad głową z najmądrzejszym uczniem w szkole, a być może i całej Japonii, Naokim Irie. Kotoko nie jest w zasadzie zupełnie obca dla chłopaka; niestety, jeden list miłosny, który próbowała mu kiedyś dać, przypieczętował już jej los, jeśli chodzi o niego. Jeśli dodamy do tego dziwnych przyjaciół i uciążliwą matkę, Kotoko nie ma najmniejszych szans na zdobycie serca starszego kolegi. Mimo to Kotoko pozostaje optymistką, ponieważ mieszka teraz w jego domu, a jej nieosiągalne od początku liceum zauroczenie geniuszem nigdy nie było bardziej na wyciągnięcie ręki.
Lovely Complex

Lovely Complex

8,5
Komedia
Dramat
2007
Japonia
Miłość jest niezwykła dla Koizumi Risy i Ootani Atsushi, którzy starają się znaleźć idealnego partnera w szkole średniej - mająca 172 cm wzrostu Koizumi jest znacznie wyższa niż przeciętna dziewczyna, a Ootani jest znacznie niższy niż przeciętny facet - ma 156 cm. Postanawiają sobie pomóc by osoby w których się podkochują nareszcie ich zauważyły.
Nana

Nana

7,7
Komedia
Dramat
2006
Japonia
Nana to serial anime z 2006 roku oparty na mandze o tym samym tytule. Koncentruje się na dwóch dziewczynach o tym samym imieniu i w tym samym wieku, krzyżujących ścieżki i mieszkających razem w Tokio.
Watashi ga Motete Dousunda

Watashi ga Motete Dousunda

8,7
Komedia
Anime
2016
Japonia
Kae Serinuma to otyła licealistka, która nawet nie marzy o księciu z bajki. Zamiast tego wolałaby popatrzeć na dwójkę przystojnych książąt będących razem – jest ona bowiem fujoshi, czyli fanką anime i mangi z gatunku miłości męsko-męskiej. Jej życie zaczyna się jednak zmieniać, kiedy doznaje szoku spowodowanego śmiercią ulubionego bohatera anime i zrozpaczona zamyka się w swoim pokoju na tydzień. Po tym czasie zostaje zmuszona do opuszczenia łóżka i nawet ona sama nie jest w stanie siebie rozpoznać – sporo schudła i stała się bardzo ładną dziewczyną. Następnego dnia ponownie pojawia się w szkole i od razu przykuwa uwagę czterech gorących chłopców – dwóch kolegów z klasy, Yuusuke Igarashiego i Nozomu Nanashimy, pierwszoklasisty Hayato Shinomiyi oraz przewodniczącego klubu historycznego, Asumy Mutsumiego.
Fruits Basket

Fruits Basket

8,4
Komedia
Dramat
2019
Japonia
Szesnastoletniej licealistce Tooru Hondzie przytrafia się rodzinna tragedia. Lecz Tooru nie zamierza się poddawać i bierze sprawy w swoje ręce. Dziewczyna wyprowadza się do... namiotu. Niestety, miejsce, w którym rozbiła swój nowy dom, okazało się być prywatnym terenem tajemniczej rodziny Souma. Gdy się o tym dowiadują, zamiast kazać jej odejść, oferują jej możliwość zamieszkania u nich w domu. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie sekret tej rodziny – kiedy do kogoś z rodziny Souma przytuli się osoba płci przeciwnej, członek rodziny Souma zamienia się w zwierzę z chińskiego zodiaku.
Paradise Kiss

Paradise Kiss

6,5
Dramat
Komedia
2005
Japonia
Yukari jest typową uczennicą szkoły średniej, która słucha swoich rodziców i codziennie uczęszcza do szkoły. Kiedy zaczyna kwestionować swój sposób życia, spotyka grupę studentów projektowania mody, którzy mają markę odzieżową znaną jako "Paradise Kiss". Grupa musi znaleźć model, aby zaprezentować swoje projekty na nadchodzącym pokazie mody i postanawia wybrać Yukari. Początkowo Yukari niechętnie wiązała się z tą pozornie ekscentryczną grupą, ale w końcu zdaje sobie sprawę, że są to naprawdę mili ludzie. Co więcej, ich pasja i entuzjazm do podążania za swoimi ideałami i marzeniami sprawiają, że Yukari zdaje sobie sprawę, że nie cieszyła się życiem, co zmotywowało ją do realizacji własnych marzeń.
Sukitte Ii na yo

Sukitte Ii na yo

7,5
Dramat
Romans
2012
Japonia
Tachibana Mei jest cichą, zamkniętą w sobie licealistką. Przez 16 lat nie miała przyjaciół, ponieważ uważała, że potrafią oni tylko ranić. Jej życie zmienia się, gdy poznaje Yamato - najpopularniejszego chłopaka w szkole. Dzięki niemu powoli zaczyna ufać ludziom i otwiera się na świat. Jednak po jakimś czasie Yamato staje się dla Mei kimś więcej, niż tylko przyjacielem.
Czarodziejka z Księżyca

Czarodziejka z Księżyca

8,4
Akcja
Dramat
1992
Japonia
14-letnia Usagi Tsukino spotyka pewnego dnia kotkę, Lunę, która mówi jej, że jest wojowniczką z Księżycowego Królestwa, mającą obronić świat przed złem, a także odnaleźć Księżniczkę i Srebrny Kryształ. Dziewczyna spotyka na swojej drodze cztery pozostałe Czarodziejki, kolejno: Sailor Mercury, Sailor Mars, Sailor Jupiter oraz Sailor Venus. Znajdując się w tarapatach niemal zawsze przychodzi jej z pomocą Tuxedo Kamen. Przez całą serię Czarodziejka z Księżyca walczy z członkami Królestwa Ciemności, którzy także usiłują zdobyć Srebrny Kryształ i zbierają energię od ludzi by wskrzesić swoją królową.
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

8,8
Komedia
Tajemnica
2018
Japonia
Syndrom Okresu Dojrzewania – tajemnicy syndrom, który wpływa na tych w okresie dojrzewania. Na przykład, dziewczyna-królik nagle pojawiła się przed Sakutą Azusagawa. Prawdziwa tożsamość dziewczyny-królika to Mai Sakurajima, nastoletnia sława, która obecnie jest starszą licealistką w zawieszeniu. Z jakiegoś powodu jej czarująca figura nie przykuwa uwagi reszty. W trakcie odkrywania tajemnicy kryjącej się za tym zjawiskiem, Sakuta zaczyna odkrywać uczucia wobec Mai. Rozgywająca się akcja w mieście, gdzie niebo i morza błyszczą, Sakuta odkrywa znaczenie za tym tajemniczym spotkaniem kobiety z wcześniej wspomnianym syndromem.
Kamisama Hajimemashita

Kamisama Hajimemashita

8,8
Komedia
Anime
2012
Japonia
Nanami Momozono to na pozór zwyczajna licealistka, gdyby nie fakt, że jej ojciec jest hazardzistą, a ona sama jest odpowiedzialna za wszystkie sprawy w rodzinie. Przez długi hazardowe swojego ojca, bohaterka zostaje eksmitowana ze swojego mieszkania i zostaje z niczym. Jeszcze tego dnia, spotyka tajemniczego mężczyznę, za którego sprawą zostaje... ziemskim bóstwem! Dziewczyna postanawia wprowadzić się do świątyni, gdzie będzie jej służyć przystojny demon, a jej współlokatorami będą dwa duchy. Czy licealistce uda się wykonać powinności bóstwa, które na pierwszy rzut oka wydają się łatwe?
Shigatsu wa Kimi no Uso

Shigatsu wa Kimi no Uso

8,9
Komedia
Dramat
2014
Japonia
Historia opowiada o Kousei Arimie "cudownym dziecku", niezwykle uzdolnionym pianiście, który po śmierci matki stracił swoje umiejętności (czy raczej chęć grania). Jego bezbarwna codzienność zaczyna nabierać barw, gdy pewnego dnia spotyka skrzypaczkę Kaori Miyazono. Dziewczyna jest przebojowa i śmiała a jej osobowość zdaje się z niej wylewać. Zauroczony dziewczyną Kousei wraca do świata muzyki.
Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

8,7
Animacja
Komedia
2022
Japonia
Wakana Gojou to licealista, którego ogromną pasją jest tworzenie lalek. Prześladowany przez widmo przeszłości, w której to był gnębiony z powodu swojego nietypowego zainteresowania, całe dnie spędza samotnie, przesiadując w swoim pokoju. Dla chłopaka ludzie tacy jak piękna Marin Kitagawa, popularna dziewczyna, która jest zawsze otoczona przez przyjaciół, są prawie jak kosmici. Pewnego dnia Marin, która nie wie co to wstyd, zauważa po szkole szyjącego Wakane. Od razu wchodzi z butami w jego życie i próbuje wciągnąć go w swoje ukryte hobby: cosplay! Czy zranione serce Wakany zdoła wytrzymać inwazję pociągającego kosmity?
Nodame Cantabile

Nodame Cantabile

8,0
Animacja
Dramat
2007
Japonia
Shinichi Chiaki – student japońskiej akademii muzycznej. Utalentowany, ambitny, przystojny i do tego perfekcjonista w każdym calu – tylko pozazdrościć. Jego największym marzeniem jest zostać dyrygentem, tak jak jego idol z dzieciństwa Sebastiano Vieira i móc uczyć się pod jego kierunkiem w Wiedniu. Aby to wszystko urzeczywistnić wystarczy tylko wsiąść do samolotu i... tu właśnie pojawia się problem. Chiaki panicznie boi się latać, podobnie sprawa ma się z pływaniem. Wygląda więc na to, że utknął w Japonii na dobre.
Natsuyuki Rendezvous

Natsuyuki Rendezvous

6,7
Animacja
Dramat
2012
Japonia
Młodzieniec ze słabym wzrokiem o imieniu Hazuki pracuje na pół etatu w kwiaciarni i jest po uszy zakochany we właścicielce sklepu – Rocce. Co się jednak stanie kiedy odkryje, że w jej mieszkaniu rezyduje duch mężczyzny, którego dziewczyna nie potrafi zapomnieć?
Kuzu no Honkai

Kuzu no Honkai

6,3
Animacja
Dramat
2017
Japonia
Hanabi Yasuraoka i Mugi Awaya tworzą idealną parę – taką, jakie widuje się na okładkach magazynów. Oboje są inteligentni, atrakcyjni i bardzo popularni, a do tego świetnie się dogadują. Wydają się dla siebie stworzeni. Nikt nie wie jednak, że pod tą perfekcyjną fasadą ich relacja jest pusta i oparta na wzajemnym pocieszaniu się. W tym związku nie ma miłości, są oni tylko substytutami osób, w których są naprawdę zakochani. Obiekt uczuć Mugiego to jego dawna korepetytorka, Akane Minagawa, pracująca obecnie w ich szkole. Hanabi kocha mężczyznę, którego zna od dziecka i który postrzega ją jako młodszą siostrę, a do tego również jest członkiem kadry pedagogicznej liceum, do którego dziewczyna uczęszcza. Bycie razem pozwala bohaterom poradzić sobie z uczuciem samotności i cierpieniem towarzyszącym nieodwzajemnionej miłości, ale taki układ nie może trwać wiecznie.
Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Ookami Shoujo to Kuro Ouji

6,8
Animacja
Komedia
2014
Japonia
Erika Shinohara to trochę zadufana w sobie 16-latka, która chcąc znaleźć sobie przyjaciółki udaje, że ma wspaniałego chłopaka. Przynosi im przypadkowo zrobione zdjęcie, jako przedstawiające jej ukochanego. Okazuje się jednak, iż osoba ze zdjęcia nazywa się Kyouya Sata i chodzi do jej liceum. Dziewczyna nie ma wyboru, musi go przekonać, by udawał jej chłopaka. Kyouya wygląda na bardzo miłą osobę i od razu zgadza się na propozycję Eriki, ale tak naprawdę tylko wykorzystuje sytuację i zmienia ją w posłusznego sobie pieska.
Koi to Yobu ni wa Kimochiwarui

Koi to Yobu ni wa Kimochiwarui

6,6
Animacja
Komedia
2021
Japonia
Kiedy już się w kimś zakochasz, nie możesz powstrzymać miłości. Dziwne wydarzenie wywołuje spotkanie Amakusy Ryou, rozwiązłego biznesmena i najlepszą przyjaciółkę jego siostry z liceum Arime Ichike. Od tamtego czasu jest szaleńczo zakochany. Próbuje ją podrywać bardzo prostymi metodami, podczas gdy ona odpowiada po prostu zniesmaczona, obrażając go bez wahania... A on traktyje to jako jej sposób na okazywanie miłości. To komedia romantyczna o pokręconym elitarnym pracowniku i normalnej licealistce otaku!
Koi wa Ameagari no You ni

Koi wa Ameagari no You ni

7,2
Animacja
Komedia
2018
Japonia
Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Akira Tachibana, która ma problem z nieśmiałością. Ponadto ukrywa swoje zauroczenie Masamim Kondou, czterdziestopięcioletnim menadżerem restauracji, w której pracuje.
Kanojo, Okarishimasu

Kanojo, Okarishimasu

8,7
Komedia
Animacja
2020
Japonia
Rzucony przez swoją dziewczynę, rozbity emocjonalnie student Kazuya Kinoshita próbuje wypełnić pustkę w swoim sercu za pomocą wypożyczonej dziewczyny z mobilnej aplikacji. Chizuru Mizuhara wydaje się idealną dziewczyną ze wszystkim, o co mógłby poprosić: wspaniałym wyglądem i słodką, troskliwą osobowością. Widząc mieszane opinie na jej profilu po ich pierwszej randce i nadal dręczony przez swój poprzedni związek, Kazuya uważa, że Chizuru bawi się mężczyznami i pozostawia jej negatywną ocenę. Wściekła Chizuru ujawnia swoją prawdziwą naturę: szorstką i temperamentną. W tym momencie Kazuya otrzymuje wiadomość o wypadku swojej babci i jest zmuszony zabrać ze sobą Chizuru do szpitala. Choć okazuje się, że to nic poważnego, jego babcia jest zachwycona, że Kazuya znalazł wreszcie poważną dziewczynę, co zawsze było jej życzeniem. Nie mogąc powiedzieć jej prawdy, Kazuya i Chizuru są zmuszeni do fałszywego związku — zachowują się tak, jakby byli prawdziwymi kochankami.
Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru

8,4
Animacja
Komedia
2013
Japonia
Z nieprzeciętnością często w parze idzie wyobcowanie. Ludzie o odmiennym światopoglądzie, własnej, odbiegającej od reszty tłumu opinii na większość spraw, myślący poza schematami, mają też często kłopoty z odnalezieniem się w społeczeństwie i zdobyciem przyjaciół. Taką osobą zdecydowanie jest główny bohater – Hikigaya Hachiman. Ponadprzeciętnie inteligentny, a jednocześnie leniwy i niesystematyczny, przepełniony cynizmem uczeń liceum o sarkastycznym podejściu niemal do wszystkiego, co go otacza. Gdyby chciał, z pewnością mógłby być popularny i cieszyć się młodością, jednak, jak mawia, nie chce utożsamiać się z „bandą kłamców”, czyli, jak twierdzi, tylko udającymi szczęśliwych rówieśnikami.
Yona w blasku świtu

Yona w blasku świtu

8,7
Akcja
Animacja
2014
Japonia
Świat wschodniego fantasy. W Królestwie Kouka czerwonowłosa księżniczka Yona wiedzie dworski żywot pozbawiony trosk. Pewnego nieszczęśliwego dnia na skutek pałacowej intrygi jej ojciec – cesarz IL – zostaje zamordowany, a księżniczka jest zmuszona do ucieczki. Razem z wiernym ochroniarzem Hakiem opuszcza pałac, by zbiec oprawcom. Po tych ciężkich przeżyciach postanawia odnaleźć potężnych sprzymierzeńców i przywrócić w królestwie dawny porządek. Akatsuki no Yona to tytuł mocno zagnieżdżony w gatunku przygodowego fantasy z delikatnie rozwijanym romansem. Mimo tego nierzadko zdarzają się sceny akcji, bywa nawet, że krwawej. Widzowi zostaje zaprezentowany obraz średniowiecznego państwa wschodu z jego bogatą tradycją i problemami systemu feudalnego podany w lekkiej oprawie, z nutą humoru.
Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei shitemita.

Rikei ga Koi ni Ochita no de Shoumei shitemita.

8,0
Animacja
Komedia
2020
Japonia
Powszechnie uważa się, że nauka może dostarczyć racjonalnych wyjaśnień dla niezliczonych zjawisk naszego wszechświata. Istnieje jednak wiele aspektów, dla których nauka nie znalazła jeszcze rozwiązania i nie może rozszyfrować ich za pomocą liczb. Najbardziej znanym z nich jest pojęcie miłości. Chociaż zastosowanie teorii naukowej do tak zawiłych i złożonych emocji może wydawać się niemożliwe, śmiała para błyskotliwych naukowców z Uniwersytetu Saitama zamierza podjąć wyzwanie. Pewnego dnia odważna i piękna Ayame Himuro oświadcza, że ​​jest zakochana w Shinyi Yukimurze- jej logicznym i zrównoważonym naukowcu. Oboje są niedoświadczeni w miłości, więc para zaczyna przeprowadzać na sobie szczegółowe eksperymenty, aby sprawdzić ludzkie cechy, które wskazują na miłość, i rozeznać, czy wykazują te cechy względem siebie. Czy dwoje naukowców, wraz z pomocą przyjaciół, może z powodzeniem zastosować teorię naukową, aby obliczyć uczucia jakimi siebie darzą?