Mr. Iglesias

Mr. Iglesias

7,6
Komedia
2019
USA
Zabawny nauczyciel szkoły średniej Gabriel Iglesias próbuje zmienić życie niektórych inteligentnych, ale osiągających słabe wyniki uczniów na swojej macierzystej uczelni.

Gdzie obejrzeć:

Netflix
Rita

Rita

7,7
Dramat
Komedia
2012
Dania
Duński komediodramat o niezależnej i elokwentnej nauczycielce o imieniu Rita, która jest uwielbiana przez uczniów, ale z dorosłymi radzi sobie nieco gorzej.

Gdzie obejrzeć:

Netflix
Mr. Corman

Mr. Corman

6,4
Komedia
Dramat
2021
USA
Z większym szczęściem, lepszymi wyborami, lepszą postawą... Josh Corman mógł być gwiazdą rocka. Teraz uczy piątej klasy i chociaż kocha swoich uczniów, wciąż stara się znaleźć szczęście i sens w świecie, w którym czasami brakuje mu obu.

Gdzie obejrzeć:

Apple TV+
Misja: Podstawówka

Misja: Podstawówka

7,9
Komedia
2021
USA
Komedia o szkole, śledząca losy grupy oddanych i pełnych pasji nauczycieli oraz nieco gruboskórnej dyrektorki, którzy próbują działać w systemie szkół publicznych Filadelfii. Pomimo napotykanych przeciwności, są zdeterminowani, by pomóc swoim uczniom odnieść sukces w życiu i choć tych niesamowitych nauczycieli jest niewielu i są niedofinansowani, kochają swoją pracę, nawet jeśli nie pochwalają podejścia kuratorium do kwestii edukacji.

Gdzie obejrzeć:

Disney Plus
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

7,6
Dramat
Miniseriale
2014
USA
Olive Kitteridge jest nauczycielką matematyki w szkole średniej. Charakteryzuje ją cięty humor, surowe usposobienie i twarde zasady moralne, za którymi Olive skrywa dobre serce. Jej mąż Henry prowadzi lokalną aptekę. Serial koncentruje się na głównej bohaterce i jej relacjach z otoczeniem - przedstawia wydarzenia na przestrzeni 25 lat życia miasteczka. Pokazana jest codzienność Olive i jej zwyczajne, pełne mniejszych i większych problemów życie. Odsłaniane są tajemnice i skrywane związki, przestępstwa i dramaty małej społeczności.

Gdzie obejrzeć:

HBO MaxPlayerPolsat Box Go
Head of the Class

Head of the Class

5,5
Komedia
2021
USA
Nauczycielka Alicia Adams chce, aby jej grupa uczniów szkół średnich, którzy osiągają lepsze wyniki, skupiała się mniej na ocenach, a bardziej na doświadczaniu życia.

Gdzie obejrzeć:

HBO Max
Belfer

Belfer

7,0
Kryminał
2016
Polska
Akcja serialu toczy się współcześnie, w kilkutysięcznych Dobrowicach – fikcyjnej miejscowości na Pojezierzu Iławskim, na pograniczu województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Pod koniec sierpnia lokalną społecznością wstrząsa tajemnicza śmierć 17-letniej Joanny Walewskiej – wzorowej uczennicy miejscowej szkoły średniej, ze ściśle sprecyzowanymi planami na przyszłość. Tuż po tym dramatycznym wydarzeniu do miasteczka przybywa Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) – nauczyciel renomowanego warszawskiego liceum społecznego, który przyjmuje etat polonisty w tutejszej szkole. Mimo sporej nieufności ze strony miejscowych podejmuje on próbę wyjaśnienia okoliczności zdarzenia na własną rękę. Równocześnie toczy się oficjalne dochodzenie, prowadzone przez miejscową policję

Gdzie obejrzeć:

PlayerCANAL+ online
Nauczycielka

Nauczycielka

7,4
Dramat
2020
USA
Młoda nauczycielka z teksańskich przedmieść nawiązuje związek ze swoim uczniem, co ma ogromne konsekwencje.

Gdzie obejrzeć:

Disney Plus
Jess i chłopaki

Jess i chłopaki

7,3
Komedia
2011
USA
Serial w komediowy sposób opowiada o przejściach, z jakimi Jessica Day musi poradzić sobie po tym, jak jej chłopak niespodziewanie z nią zerwał. Pomagają jej w tym trzej nowi współlokatorzy: barman Nick, profesjonalny uwodziciel Schmidt i były sportowiec, a obecnie trener.

Gdzie obejrzeć:

Disney Plus
Teachers

Teachers

6,1
Komedia
2016
USA
Napisana przez uznaną trupę komediową The Katydids, Teachers pokazuje swoją zabawnie wypaczoną perspektywę jako sześciu nauczycieli szkół podstawowych próbujących kształtować młode umysły, mimo że ich własne życie nie jest tak naprawdę razem.
Great Teacher Onizuka

Great Teacher Onizuka

8,3
Animacja
Komedia
1999
Japonia
Szkoła… Ilu z nas jest tam, bo chce… A ilu, bo musi? Jest to instytucja, która nie daje ludziom praktycznie żadnego wyboru, pchając tych lepszych ku górze, a gorszych spychając na samo dno. A jednak znalazł się człowiek, dla którego praca w szkole była marzeniem - tyle fajnych lasek! Ale marzenia rzadko się spełniają i zamiast trafić do klas maturalnych, nasz bohater został wychowawcą czternastolatków, którzy wysłali do szpitala już kilku nauczycieli. Eikichi Onizuka (22 lata, samotny, magister, były przywódca gangu motocyklowego) nie ma jednak zamiaru się poddać i zrobi wszystko, by szkoła stała się fajna.
A.P. Bio

A.P. Bio

7,1
Komedia
2018
USA
Kiedyś profesor filozofii na uniwersytecie. Teraz nauczyciel biologii w liceum. Jack czuje się pokrzywdzony przez los i planuje rewanż na swoich rywalach. Czy znajdzie w nowej szkole jakichś sojuszników?
Boston Public

Boston Public

8,0
Dramat
2000
USA
Dyrektor Steven Harper prowadzi Winslow High School najlepiej jak potrafi, radząc sobie z wymaganiami wydziału, uczniów i ich rodziców.
Schooled

Schooled

6,6
Komedia
2019
USA
Jest rok 1990, a ponieważ Lainey wciąż nie osiągnęła rock'n'rollowej wielkości, wraca do William Penn Academy jako nowa nauczycielka muzyki.
Those Who Can't

Those Who Can't

6,4
Komedia
2016
USA
Są nauczyciele, którzy nas inspirują, oświecają i rzucają nam wyzwanie. To nie są ci nauczyciele.
Man Down

Man Down

7,0
Komedia
2013
Wielka Brytania
Dan to dziecinny przygłup w ciele dorosłego, który nienawidzi swojej pracy nauczyciela i życia bez dziewczyny oraz ma dobre powody, aby obawiać się ojca.
HIT

HIT

8,2
Dramat
Familijne
2020
Hiszpania
Nietypowy i bardzo niekonwencjonalny nauczyciel szkoły średniej Hugo Ibarra próbuje rozwiązać problemy swoich najbardziej konfliktowych uczniów ESO poprzez alternatywne praktyki edukacyjne.
This Way Up

This Way Up

7,2
Komedia
2019
Wielka Brytania
Młoda kobieta układa swoje życie na nowo po tym, jak doznała załamania nerwowego.
Bad Teacher

Bad Teacher

5,5
Komedia
2014
USA
Zawsze nieodpowiednia, nieustraszona i bezlitosna była żona trofeum udaje nauczycielkę, aby znaleźć nowego mężczyznę po tym, jak jej bogaty mąż zostawia ją bez grosza.
Sayonara Zetsubou Sensei

Sayonara Zetsubou Sensei

7,4
Animacja
Komedia
2007
Japonia
Nozomu Itoshiki średnio raz dziennie chce popełnić samobójstwo. Świat i wszystko wokół wpędza go w rozpacz. Podczas kolejnej, jak zwykle nieudanej, próby samobójstwa spotyka go radosna uczennica - Kafka Fūra, która jest jego zupełnym przeciwieństwem. Los sprawia, że rzeczona dziewczyna jest nową uczennicą pana Nozomu.