Duma i Uprzedzenie

8,2

Pride and Prejudice

Zobacz teraz
Zobacz teraz

Odcinki: 6

1. Odcinek 1

24.09.1995
Do malowniczego Netherfield przybywa przystojny i bogaty Charles Bingley z zamiarem osiedlenia się tam na stałe. Przybysz wzbudza żywe zainteresowanie lokalnej społeczności, a zwłaszcza panien na wydaniu, widzących w nim znakomitą partię. Na zawarciu bliższej znajomości z Bingleyem szczególnie zależy pani Bennett, matce pięciu dorosłych córek. Ich jedyną szansą na dostatnie życie jest bogate zamążpójście, gdyż cały rodzinny majątek ma przejść w ręce antypatycznego kuzyna Williama Collinsa. Początkowo wszystko układa się po myśli pani Bennett. Bingley zakochuje się bowiem w jej najstarszej i najładniejszej córce, Jane.

2. Odcinek 2

1.10.1995
Podczas gdy Charles Bingley, bogaty sąsiad pani Bennett, wdowy i matki pięciu dorosłych córek, kocha się w najstarszej z panien - Jane, jego równie zamożnemu przyjacielowi, Fitzwilliamowi Darcy'emu, wpada w oko inna z sióstr - Elizabeth. Dziewczynę odstręcza jednak duma i wyniosłość przystojnego panicza. W niechęci do Darcy'ego podtrzymuje ją młody oficer George Wickham ze stacjonującego w pobliskiej miejscowości pułku piechoty. Zauroczony śliczną Elizabeth pozbywa się rywala, opowiadając dziewczynie plotki o Darcym. Tymczasem William Collins, daleki krewny Bennetów, który po śmierci ojca dziewcząt ma przejąć cały ich rodzinny majątek, nie chce pozostawiać kuzynek bez środków do życia. By jak najmniej odczuły swą finansową degradację, postanawia poślubić jedną z nich. Nie wiedząc o staraniach Wickhama, również on rusza w konkury do Elizabeth.

3. Odcinek 3

8.10.1995
Odrzucony przez Elizabeth kuzyn William Collins poślubia Charlottę Lucas, zaś bogaty sąsiad Bennettów, Charles Bingley, zniechęcony przez swego przyjaciela Darcy'ego do ożenku z Jane, powraca z liczną świtą do Londynu. Kilka miesięcy później Elizabeth odwiedza Charlottę w jej nowym domu w Rosing Park, gdzie poznaje możną protektorkę Collinsa, lady Catherine de Bourgh. Dziewczyna spotyka tam także Darcy'ego, który niespodziewanie wyznaje jej miłość i proponuje małżeństwo, nie kryjąc jednak słów pogardy dla jej pośledniego pochodzenia.

4. Odcinek 4

15.10.1995
Elizabeth, urażona wyniosłością Darcy'ego i jego pogardliwym stosunkiem do ludzi niższego stanu, odrzuca jego oświadczyny. Wypomina mu też jego niechęć do George'a Wickhama i fakt, że to za jego namową Charles Bingley zrezygnował z małżeństwa z Jane. Chcąc się zrehabilitować w jej oczach, Darcy pisze niebawem do Elizabeth długi list, w którym wyjaśnia przyczyny swego postępowania. Z jego opisu wynika, że Wickham jest dość powszechnie znanym oszustem i łowcą posagów. Kiedy jednak regiment piechoty, w którym służy przystojny oficer, przenosi się z Meryton do Brighton, Lydia, siostra Elizabeth, wyjeżdża również, korzystając z zaproszenia pułkownika i jego żony. Niepomna ostrzeżeń Elizabeth, pragnie być jak najbliżej ukochanego.

5. Odcinek 5

22.10.1995
Elizabeth zgadza się odwiedzić, w towarzystwie wuja i ciotki, rodzinę Darcy'ego w Pemberley, wiedząc, że dumny młodzian będzie przebywał w tym czasie w Londynie. Gdy Darcy niespodziewanie pojawia się w domu, zmieszanie Elizabeth nie ma granic. Ale, ku jej zaskoczeniu, Darcy okazuje się nadzwyczaj uprzejmy i pełen atencji. Z listu otrzymanego od Jane Elizabeth dowiaduje się, że ich najmłodsza siostra Lydia uciekła z uwodzicielem i łowcą posagów Wickhamem. Obie panny są przekonane, że lekkomyślna dziewczyna na zawsze pogrzebała swą reputację i że Wickham nigdy się z nią nie ożeni. Jednak Darcy, w tajemnicy przed Elizabeth, wszelkimi sposobami nakłania Wickhama do poślubienia Lydii. Wbrew złym przeczuciom Elizabeth i Jane Lydia zostaje panią Wickham.

6. Odcinek 6

29.10.1995
Elizabeth dowiaduje się, że Darcy uratował honor jej rodziny, nakłaniając Wickhama do poślubienia Lydii, najmłodszej z panienBennet. Postanawia podziękować dumnemu młodzieńcowi, niepomnajego wcześniejszego, wyniosłego zachowania. Darcy zapewniadziewczynę o swoich uczuciach, a i ona przyznaje, że przystojnyszlachcic nie jest jej obojętny. Gdy Darcy ponawia oświadczyny, Elizabeth przyjmuje je z radością. Szczęście uśmiecha się także do jejstarszej siostry Jane. Charles Bingley ponownie ją odwiedza i wyznajejej miłość. Rodzina Bennetów sposobi się do podwójnego wesela.

Obsada

Colin Firth

Mr. Darcy

Jennifer Ehle

Elizabeth Bennet

Susannah Harker

Jane Bennet

Crispin Bonham-Carter

Charles Bingley

Benjamin Whitrow

Mr. Bennet

Alison Steadman

Mrs. Bennet

Adrian Lukis

Mr. Wickham

Julia Sawalha

Lydia Bennet

Lucy Davis

Maria Lucas

Lucy Scott

Charlotte Lucas

Lucy Briers

Mary Bennet

Anna Chancellor

Caroline Bingley

Polly Maberly

Kitty Bennet

Lucy Robinson

Louisa Hurst

David Bamber

Mr Collins

David Bark-Jones

Lt. Denny

Lynn Farleigh

Mrs Phillips
Mrs. Phillips

Marlene Sidaway

Hill

Rupert Vansittart

Mr Hurst

Nadia Chambers

Miss Anne de Bourgh

Pytania i odpowiedzi

Gdzie obejrzeć online serial Duma i Uprzedzenie?
Serial Duma i Uprzedzenie możesz legalnie obejrzeć na TVP VOD.
Jak oglądać na tvpvod.pl? Treści z TVP VOD można oglądać z poziomu przeglądarki internetowej jak i aplikacji na telewizory. Nie jest wymagana rejestracja, ale w czasie oglądania pojawiają się reklamy. Serwis oferuje 40 tys. darmowych treści a opłata za dostęp do pozostałych jest jednorazowa. Cena różni się w zależności od wybranego materiału - od momentu aktywacji można obejrzeć go wielokrotnie w ciągu 24h wyłącznie w przeglądarce z poziomu której dokonano zakupu. Poprzez TVP VOD oprócz polskich, użytkownicy mogą oglądać też zagraniczne seriale w Strefie ABO, m.in. produkcji BBC - jest ona darmowa dla osób płacących abonament RTV. Wystarczy aktywować konto i podać swój numer identyfikacyjny. Dla pozostałych użytkowników jest 14 dniowy darmowy okres próbny, po tym czasie opłata wynosi 9,99 miesięcznie. Ze względów licencyjnych niektóre tytuły są dostępne jedynie w Polsce. Treści wideo są niedostępne na terenie Ameryki Północnej i Południowej.
Czy serial Duma i Uprzedzenie jest dostępny na Netflix?
Nie, serial Duma i Uprzedzenie nie znajduje się w ofercie platformy Netflix w Polsce.
O czym jest serial Duma i Uprzedzenie?
Do malowniczego Netherfield przybywa przystojny i bogaty Charles Bingley z zamiarem osiedlenia się tam na stałe. Przybysz wzbudza żywe zainteresowanie lokalnej społeczności, zwłaszcza niezamożnych panien na wydaniu. Na zawarciu bliższej znajomości z nowym sąsiadem zależy szczególnie pani Bennet, matce pięciu dorosłych córek, których jedyną szansą na dostatnie życie jest bogate zamążpójście. Bingley zakochuje się w jej najstarszej i najładniejszej córce Jane. Tymczasem jego najlepszy przyjaciel, ponury i wyniosły pan Darcy, obdarza zainteresowaniem jej młodszą siostrę Elżbietę.
Ile odcinków ma serial Duma i Uprzedzenie?
Serial Duma i Uprzedzenie ma łącznie 6 odcinów oraz 1 sezon.
Czy serial Duma i Uprzedzenie jest zakończony?
Tak, produkcja serialu Duma i Uprzedzenie jest już zakończona. 1. sezon to ostatni jaki mogliśmy oglądać.
Kto jest w obsadzie serialu Duma i Uprzedzenie?
W obsadzie serialu Duma i Uprzedzenie znajdują się między innymi:
Colin Firth jako Mr. Darcy (6 odcinków), Jennifer Ehle jako Elizabeth Bennet (6 odcinków), Susannah Harker jako Jane Bennet (6 odcinków), Crispin Bonham-Carter jako Charles Bingley (6 odcinków), Benjamin Whitrow jako Mr. Bennet (6 odcinków), Alison Steadman jako Mrs. Bennet (6 odcinków), Adrian Lukis jako Mr. Wickham (6 odcinków), Julia Sawalha jako Lydia Bennet (6 odcinków), Lucy Davis jako Maria Lucas (6 odcinków), Lucy Scott jako Charlotte Lucas (6 odcinków), Lucy Briers jako Mary Bennet (6 odcinków), Anna Chancellor jako Caroline Bingley (6 odcinków)
O czym jest 1. sezon serialu Duma i Uprzedzenie?
Do malowniczego Netherfield przybywa przystojny i bogaty Charles Bingley z zamiarem osiedlenia się tam na stałe. Przybysz wzbudza żywe zainteresowanie lokalnej społeczności, zwłaszcza niezamożnych panien na wydaniu. Na zawarciu bliższej znajomości z nowym sąsiadem zależy szczególnie pani Bennet, matce pięciu dorosłych córek, których jedyną szansą na dostatnie życie jest bogate zamążpójście. Bingley zakochuje się w jej najstarszej i najładniejszej córce Jane. Tymczasem jego najlepszy przyjaciel, ponury i wyniosły pan Darcy, obdarza zainteresowaniem jej młodszą siostrę Elżbietę.

Seriale podobne do: Duma i Uprzedzenie

Dostępność na platformach: JustWatch

Dane o serialach z