Czarodziejka z Księżyca

8,3

美少女戦士セーラームーン

Odcinki: 34

1. Nehelenia raz jeszcze

9.03.1996
Setsuna przychodzi do profesora Tomoe, by odebrać i przygarnąć Hotaru. Usagi i jej przyjaciółki cieszą się z dostania się do liceum. Tymczasem uwięziona w lustrze Nehelenia dowiaduje się, że wszystkie Czarodziejki nadal żyją szczęśliwie.

2. Wszystkie wojowniczki razem!

23.03.1996
Haruka, Michiru i Setsuna są zaskoczone, tym jak szybko dorasta przebudzona Hotaru. Dziewczynka przepowiada także "zagładę Białego Księżyca". Jednocześnie Mamoru ma coraz większe kłopoty ze wzrokiem, ponieważ do jego oka dostał się odłamek z lustra Nehelenii.

3. Pierwszy atak

13.04.1996
Drużyna Czarodziejek zauważa, że w szkole dzieją się dziwne rzeczy – większość uczniów obsesyjnie przygląda się swoim odbiciom w lustrze. Ten sam objaw, Usagi widzi u Mamoru, który wkrótce potem zostaje porwany przez Nehelenię.

4. Wojowniczki w tarapatach

20.04.1996
Po uprowadzeniu Mamoru, stan Chibiusa się pogarsza. Setsuna wyjaśnia, że jest to spowodowane paradoksem czasowym – jeśli Mamoru umrze, to Chibiusa nigdy się nie narodzi. Wojowniczki postanawiają wyruszyć Tuxedo na ratunek.

5. Wielka bitwa

27.04.1996
Wojowniczki zostaje podzielone na pary (Usagi i Makoto, Haruka i Ami, Michiru i Rei, Setsuna i Minako) i są zmuszone do walki z iluzjami Nehelenii. Tymczasem Hotaru i Chibiusa docierają do zamku królowej.

6. Koniec koszmarów

4.05.1996
Wszystkie wojowniczki przegrywają swoje walki i zostają uwięzione w lustrach. Gdy Usagi udaje się dotrzeć do zamku, przeprasza ona Nehelenię, za to że niegdyś została zapieczętowana przez Królową Serenity. Dzięki temu klątwa Nehelenii zostaje przełamana.

7. Nowa konfrontacja

11.05.1996
W Tokio pojawia się najpopularniejszy zespół muzyczny – Trzy Gwiazdy. Z tego powodu, Makoto, Minako i Rei są szczęśliwe. Jedynie Usagi pozostaje niewzruszona, gdyż dowiaduje się, że Mamoru planuje wyjechać, by studiować za granicą. Tymczasem nad Ziemią wisi nowe zagrożenie – Galaxia, która pragnie posiąść ludzki gwiezdne ziarna.

8. Idole

18.05.1996
Do szkoły Juuban mają przyjechać uczniowie z wymiany międzyszkolnej. Okazuje się, że są nimi członkowie zespołu Trzy Gwiazdy. W tym samym czasie Żelazna Mysz ma obowiązek po raz kolejny spróbować zdobyć gwiezdne ziarno.

9. Ambicje Minako

25.05.1996
Minako, która marzy o karierze muzycznej, usiłuje za wszelką cenę, umówić się z którymś z członków Trzech Gwiazd. Uniemożliwia jej to Itabashi Saki, fotograf grupy, który zostaje zaatakowany przez Żelazną Mysz.

10. Gwiazdy Musicalu

8.06.1996
W szkole Juuban odbywa się egzamin z matematyki, z którym Usagi ma kłopoty. Seiya także nie zalicza testu, ze względu na uciążliwe próby do musicalu, który prowadzi nauczycielka Rei – siostra Angela.

11. Kometa

15.06.1996
Nauczyciel fizyki z liceum Juuban – pan Amanogawa, przewiduje że odkryta przez niego kometa będzie widoczna przez teleskop. Z tej okazji zaprasza do swojego obserwatorium Taikiego i Ami. Chłopak nie przejawia jednak zbytniego zainteresowania.

12. Dziwne zniknięcie Luny

22.06.1996
Usagi zauważa, że od kilku dni nie towarzyszy jej Luna. Dziewczyny orientują się, że Luna przebywa z Yatenem. Okazuje się, że chłopak potrzebował zwierzątka do występu w programie telewizyjnym.

13. Kucharz artysta

29.06.1996
Usagi i Makoto wybierają się do przyszkolnej szklarni, by zebrać truskawki. Spotykają tam Taikiego, który zaprasza Mako do występu w telewizyjnym programie kulinarnym.

14. Wrogowie czy przyjaciele?

13.07.1996
Drużyna czarodziejek usiłuje za wszelką cenę zdobyć bilety na koncert Trzech Gwiazd. Niespodziewanie dowiadują się, że na tym koncercie ma także wystąpić Michiru, która daje im bilety za darmo. Tymczasem Galaxia ostrzega Żelazną Mysz, że jeśli dalej będzie zawodzić, zostanie zastąpiona.

15. Koniec Żelaznej Myszy

20.07.1996
Korzystając z dnia wolnego Seiya postanawia zaprosić Usagi na randkę. Dziewczyna zgadza się pójść z nim, lecz zaprzecza, jakoby miała być to randka. Tymczasem Sailor Iron Mouse dostaje ostatnią szansę wykazania się.

16. Nowa Czarodziejka

3.08.1996
Po śmierci Żelaznej Myszy, jej obowiązki przejmują Aluminiowa Syrena i Ołowiany Kruk. Tymczasem w domu Usagi pojawia się mała dziewczynka – ChibiChibi. Czarodziejki podejrzewają, że być może jest ona siostrą Chibiusy i przybyła z przyszłości. W rozwikłaniu zagadki pomaga im Sailor Pluto.

17. Panika w letnim kurorcie

10.08.1996
Usagi, ChibiChibi i przyjaciółki wyjeżdżają na wakacje do domu letniskowego, który należy do kuzyna Rei. W pobliskim kurorcie przebywają także Trzy Gwiazdy, którzy są w trakcie kręcenia zdjęć do serialu. Ośrodek wypoczynkowy zostaje wkrótce zaatakowany.

18. Straszna noc

17.08.1996
Rodzina Usagi wyjeżdża, więc dziewczyna musi zostać przez całą dobę sama. Ponieważ w okolicy jej domu miało miejsce sporo włamań, Seiya deklaruje, że zostanie jej ochroniarzem. Postanawia także, że wyjawi jej swoją prawdziwą tożsamość. Wkrótce potem dołączają do niego Yaten, Taiki, a także pozostałe wojowniczki.

19. Wiara czyni cuda

31.08.1996
Przyjaciółka Ami, Misa jest ciężko chora i leży w szpitalu. Bojąc się nadchodzącej operacji, dziewczynka słucha piosenek Trzech Gwiazd, których jest wielką fanką. Kiedy Usagi dowiaduje się o sytuacji, prosi Taikiego, by odwiedził Misę w szpitalu.

20. Tajemnicze wyprawy ChibiChibi

7.09.1996
Usagi zauważa, że ChibiChibi ostatnio ciągle znika. Zastanawiając się, dokąd chodzi, postanawia z przyjaciółkami ją śledzić. Okazuje się, że dziewczynka odwiedza bardzo bogatego przedsiębiorcę, który jest także sponsorem Trzech Gwiazd.

Obsada

Kotono Mitsuishi

Usagi Tsukino / Sailor Moon (voice)

Aya Hisakawa

Ami Mizuno / Sailor Mercury (voice)

Michie Tomizawa

Rei Hino / Sailor Mars (voice)

Emi Shinohara

Makoto Kino / Sailor Jupiter (voice)

Rica Fukami

Minako Aino / Sailor Venus (voice)

Toru Furuya

Mamoru Chiba / Tuxedo Mask (voice)

Keiko Han

Luna (voice)
Queen Beryl / Luna (voice)

Yasuhiro Takato

Artemis (voice)

Shino Kakinuma

Naru Osaka (voice)

Chiyoko Kawashima

Shingo Tsukino (voice)
Haruna Sakurada / Shingo Tsukino (voice)

Yuhki Sato

Motoki Furuhata (voice)

Keiichi Nanba

Gurio Umino (voice)

Kae Araki

Chibiusa/Sailor Chibi Moon (voice)

Masaya Onosaka

Jadeite (voice)

Katsuji Mori

Nephrite (voice)

Sanae Takagi

Ikuko Tsukino (voice)

Kazuyuki Sogabe

Kunzite (voice)

Yûji Machi

Kenji Tsukino (voice)

Kaneto Shiozawa

Prince Demand (voice)

Akiko Hiramatsu

Calaveras (voice)

Pytania i odpowiedzi

Gdzie obejrzeć online serial Czarodziejka z Księżyca?
Serial Czarodziejka z Księżyca nie jest legalnie dostępny w Polsce. Niestety nie obejrzysz tego serialu na żadnej platformie streamingowej w naszym kraju.
Czy serial Czarodziejka z Księżyca jest dostępny na Netflix?
Nie, serial Czarodziejka z Księżyca nie znajduje się w ofercie platformy Netflix w Polsce.
O czym jest serial Czarodziejka z Księżyca?
14-letnia Usagi Tsukino spotyka pewnego dnia kotkę, Lunę, która mówi jej, że jest wojowniczką z Księżycowego Królestwa, mającą obronić świat przed złem, a także odnaleźć Księżniczkę i Srebrny Kryształ. Dziewczyna spotyka na swojej drodze cztery pozostałe Czarodziejki, kolejno: Sailor Mercury, Sailor Mars, Sailor Jupiter oraz Sailor Venus. Znajdując się w tarapatach niemal zawsze przychodzi jej z pomocą Tuxedo Kamen. Przez całą serię Czarodziejka z Księżyca walczy z członkami Królestwa Ciemności, którzy także usiłują zdobyć Srebrny Kryształ i zbierają energię od ludzi by wskrzesić swoją królową.
Ile odcinków ma serial Czarodziejka z Księżyca?
Serial Czarodziejka z Księżyca ma łącznie 200 odcinów oraz 5 sezonów.
Czy serial Czarodziejka z Księżyca jest zakończony?
Tak, produkcja serialu Czarodziejka z Księżyca jest już zakończona. 5. sezon to ostatni jaki mogliśmy oglądać.
Kto jest w obsadzie serialu Czarodziejka z Księżyca?
W obsadzie serialu Czarodziejka z Księżyca znajdują się między innymi:
Kotono Mitsuishi jako Usagi Tsukino / Sailor Moon (voice) (200 odcinków), Aya Hisakawa jako Ami Mizuno / Sailor Mercury (voice) (200 odcinków), Michie Tomizawa jako Rei Hino / Sailor Mars (voice) (200 odcinków), Emi Shinohara jako Makoto Kino / Sailor Jupiter (voice) (200 odcinków), Rica Fukami jako Minako Aino / Sailor Venus (voice) (200 odcinków), Toru Furuya jako Mamoru Chiba / Tuxedo Mask (voice) (200 odcinków), Keiko Han jako Luna (voice) (154 odcinki), Yasuhiro Takato jako Artemis (voice) (200 odcinków), Shino Kakinuma jako Naru Osaka (voice) (166 odcinków), Chiyoko Kawashima jako Shingo Tsukino (voice) (120 odcinków), Yuhki Sato jako Motoki Furuhata (voice) (166 odcinków), Keiichi Nanba jako Gurio Umino (voice) (166 odcinków)
O czym jest 5. sezon serialu Czarodziejka z Księżyca?
Pierwsza część jest dokończeniem historii przedstawionej w serii SuperS. Nehelenia, Królowa Zła powraca by zemścić się na Wojowniczkach. Zsyła na Ziemię tysiące odłamków lustra, a jeden z nich wpada do oka Mamoru. Staje się on wówczas niewolnikiem Neheleni, która porywa go do swojej krainy. Czarodziejki wyruszają w pogoń za Nehelenią, jednak wszystkie dziewczęta po kolei zostają uwięzione w lustrach. Uczucie Usagi łamie zaklęcie, uwalniając swe towarzyszki z więzienia, a Nehelenia powraca do swojego królestwa jako mała dziewczynka. Druga część zaczyna się kiedy Mamoru wyjeżdża do USA dostając stypendium za swoją pracę dyplomową. Po tych zdarzeniach pojawiają się nowi wrogowie oraz trzy nowe Gwiezdne Czarodziejki. Główną antagonistką serii jest Galaxia, najpotężniejsza czarodziejka z kosmosie, która wraz z drużyną swoich pomocnic, odbiera Ziemianom gwiezdne ziarna.

Seriale podobne do: Czarodziejka z Księżyca

Odkrywaj podobne seriale

Anime z gatunku romans warte obejrzenia

Wiola Mickiewicz33 seriale

Zobacz więcej podobnych

Dostępność na platformach: JustWatch

Dane o serialach z