Zobacz zwiastun

Perry Mason

7,8

Perry Mason

Odcinki: 30

1. The Case of the Laughing Lady

12.09.1965
Carla Chaney zostaje przyłapana na gorącym uczynku na miejscu morderstwa swojego byłego chłopaka. Perry zgadza się podjąć sprawę pro bono po tym, jak trzech innych prawników rezygnuje. Jedyną nadzieją Carli jest niewidzialna kobieta, która, jak twierdzi, była również obecna na miejscu zdarzenia. Według Carli, ta kobieta miała złowrogi śmiech.

2. The Case of the Fatal Fortune

19.09.1965
Wróżbita podaje serię dokładnych prognoz dotyczących przyszłości kobiety. Ale coś idzie nie tak, gdy zostaje oskarżona o zamordowanie swojego nowego męża.

3. The Case of the Candy Queen

26.09.1965
W dzisiejszych czasach sprawy nie idą zbyt dobrze dla samozwańczej królowej cukierków, Claire Armstrong. Chłopak Mark Chester kradnie jej cukierkową formułę, aby spłacić swoje długi hazardowe, a Harry Arnold szantażuje ją. Jest też kuzynka Wanda. Nie chciałaby niczego lepszego niż zobaczyć Claire skazaną, gdy Arnold zostaje zamordowany, aby mogła przejąć firmę.

4. The Case of the Cheating Chancellor

3.10.1965
Perry wraca do swojej uczelni, aby odebrać nagrodę, ale nie ma odpoczynku dla zmęczonych, gdy zostaje wezwany do obrony Van Fowlera za morderstwo profesora.

5. The Case of the Impetuous Imp

10.10.1965
Perry ratuje Dianę Carter z oceanu w swojej łodzi, a następnie musi uratować ją jeszcze dwa razy na sali sądowej. Raz za kradzież klejnotów, a raz za morderstwo.

6. The Case of the Carefree Coronary

17.10.1965
Firma ubezpieczeniowa Safeline zauważa wzrost liczby zawałów serca wśród swoich ubezpieczających. Firma podejrzewa oszustwo i zatrudnia Perry'ego i Paula do zbadania sprawy. Kiedy Paul idzie pod przykrywką jako pracownik budowlany, prawie nie przeżywa zadania.

7. The Case of the Hasty Honeymooner

24.10.1965
. Stary kolega z armii terrence'a Claya, Lucas Tolliver, przybywa do Kalifornii z Oklahomy, aby spotkać się z kobietą, z którą został dopasowany przez komputerowy serwis randkowy. Kobieta, Miliicent Barton, jest podobno bogatą wdową. Lucas również ma pieniądze, które odziedziczył po swojej poprzedniej żonie, która zmarła w tajemniczych okolicznościach. Nie przeszkadza to Millie poślubić Lucasa, ale umiera na imprezie po wypiciu zatrutej lemoniady rzekomo dostarczonej jej przez Lucasa. Ten jest trudny do zmierzenia się z Perrym.

8. The Case of the Twelfth Wildcat

31.10.1965
Burt Payne jest nieutalentowanym assclownem, który trenuje i posiada 10% profesjonalnej drużyny piłkarskiej. Jego bogata żona, Ellen, jest właścicielką reszty. Wiedząc, że jest umyty i potrzebuje szybkiej gotówki, Burt próbuje sprzedać swoją część zespołu grupie inwestorów, a nawet dostaje od nich zaliczkę. Ellen jest jednak przeciwna umowie. Następnie, po spotkaniu z jednym z potencjalnych nabywców na pokładzie pociągu, Burt najwyraźniej ginie w eksplozji.

9. The Case of the Wrathful Wraith

7.11.1965
Louise Self musiała rozbić lustro. Musi stanąć przed sądem za dwukrotne zamordowanie swojego męża, Jamisona. Perry wyciąga ją z haczyka za pierwszym razem, ponieważ ciała nigdy nie znaleziono. Zgadnij co? Jamison Self tylko sfingował swoją śmierć i wciąż żyje. Kiedy kończy się śmiercią po raz drugi, jest to déjà vu od nowa dla biednej Louise, a Perry przygotowuje się do drugiej rundy.

10. The Case of the Runaway Racer

14.11.1965
Kierowca testowy Pete Griston rozbija jeden z pojazdów producenta samochodów Pappy Ryan. Pappy oskarża Haveya Rettiga o manipulowanie samochodem i stawia zarzuty Rettigu i Gristonowi. Potem Rettig zostaje zabity, a Griston zostaje znaleziony stojący obmacywany nad ciałem.

11. The Case of the Silent Six

21.11.1965
Sierżant policji Dave Wolfe ostrzega Joe Olivera, aby trzymał się z dala od swojej młodszej siostry, Susan. Teraz Susan została pobita w swoim mieszkaniu, Oliver został zastrzelony, a Dave został oskarżony o morderstwo. Historia Dave'a jest taka, że ktoś go znokautował i użył jego broni na Oliverze. Kiedy Perry bada okoliczności tamtej nocy, odkrywa, że sześć osób w budynku słyszało krzyki Susan, ale nie zrobiło nic, aby jej pomóc i że to nie Joe Oliver ją pobił. Niewłaściwy człowiek został zabity.

12. The Case of the Fugitive Fraulein

28.11.1965
W tym odcinku o zmianie tempa Perry i Della podróżują za żelazną kurtynę i angażują się w sprawę morderstwa, która kończy się sądem we Wschodnich Niemczech.

13. The Case of the Baffling Bug

12.12.1965
Tryon Laboratories zatrudnia Agencję Detektywistyczną Drake'a, aby chronić swoje najnowsze formuły. Pomimo najlepszych starań Paula, dochodzi do wycieku w zabezpieczeniach i niektóre ściśle tajne informacje zostają skradzione. Pewnej nocy Leigh, tajny agent pracujący dla dr Scrantona, szefa firmy, dzwoni, aby powiedzieć, że zna tożsamość szpiega. Scranton i Paul pędzą do laboratorium tylko po to, by znaleźć Leigh martwą, unoszącą się w z wodą.

14. The Case of the Golden Girls

19.12.1965
Victor Montalvo, współwłaściciel Klubu Złotego Niedźwiedzia, podwozi słodką młodą rzecz o imieniu Debbie Conrad, która później próbuje go szantażować, grożąc, że ją wykorzystał. Debbie pracuje nad oszustwem ze swoim chłopakiem, Rickiem Durbinem, a Montalvo postanawia je spłacić. Ale zanim zdąży dokonać płatności, jego partner w klubie zostaje zamordowany.

15. The Case of the Bogus Buccaneers

9.01.1966
Aspirujący aktor Tony Polk dostaje pracę w popularnym programie telewizyjnym. Część jego pracy polega na przebieraniu się w kostium bukanera i dostarczaniu darmowych prezentów widzom w ich domach. Kolejny aktor i Tony wymieniają się listami i wkrótce jest w potoku. Jedna z kobiet na liście zostaje zamordowana hakiem bukaszera, tym należącym do Tony'ego, a sąsiad przysięga, że Tony walczył z kobietą.

16. The Case of the Midnight Howler

16.01.1966
Barney Austin jest królem nocnego radia w Los Angeles. Pewnej nocy podczas swoich tyrad na antenie, Barney dostaje notatkę, aby zadzwonić do swojego szefa, Kevina Steele'a. Podczas rozmowy ze Steele'em na antenie, publiczność słyszy, jak Steele zaczyna się z kimś kłócić, a następnie rozbrzmiewają dwa strzały.

17. The Case of the Vanishing Victim

23.01.1966
Dr Stacey Fielding wyrusza do Salt Lake City w interesach. Kiedy jego samolot rozbija się, Veronal poisioning zostaje znaleziony w ciele. Miriam Fielding zostaje aresztowana, ponieważ ostatnią rzeczą, jaką wypił dobry lekarz, była whisky z błysku, który mu dała. Po dalszym dochodzeniu Miriam zostaje oczyszczona z zarzutów, gdy okazuje się, że człowiekiem, który naprawdę zginął w katastrofie, był Al Dolby, mechanik lotniczy. Ale gdzie jest dr Fielding i kto dokonał zatrucia?

18. The Case of the Golfer's Gambit

30.01.1966
Chick Farley jest nisko wypożyczonym, pół-utalentowanym golfistą w ekskluzywnym klubie wiejskim. Teraz wyrzuca pieniądze żony i od czasu do czasu szantażuje członków klubu wiejskiego, aby utrzymać swoją pozycję. Pewnej nocy ole Chick odkrywa, że ktoś kradnie ze sklepu profesjonalnego. Dzwoni do członka klubu Hamiltona Burgera w jego domu, aby poinformować go o kradzieży. Podczas rozmowy telefonicznej ktoś bierze klin z piasku i uderza w czaszkę Chicka. Chick nie jest wielką stratą dla ludzkości, ale jak zwykle niewłaściwy człowiek zostaje oskarżony o zbrodnię.

19. The Case of the Sausalito Sunrise

13.02.1966
Marszand i jego dziewczyna zostają aresztowani za dwa morderstwa związane z serią porwań. Paul idzie pod przykrywką, aby wydostać się z porwanego pierścienia, a Perry wpatruje się twarzą w lufę pistoletu wycelowanego przez zabójcę, którego nawet nigdy nie brał pod uwagę.

20. The Case of the Scarlet Scandal

20.02.1966
Kolejna wyprawa wędkarska kończy się niepowodzeniem dla Perry'ego, gdy zostaje wciągnięty w morderstwo kobiety, która została zabita podczas dostarczania szantażu.

Obsada

Raymond Burr

Perry Mason

Barbara Hale

Della Street

William Hopper

Paul Drake

William Talman

Hamilton Burger

Ray Collins

Lieutenant Tragg

George E. Stone

Court Clerk
George

Dabbs Greer

Bill Cotton
Buzz Farrell
Dave Kirby
Dodson
Hal Kirkwood
Jack Tabor
Larsen Halstead

Richard Anderson

Lt. Steve Drumm
Edward Lewis
Jason Foster

S. John Launer

Judge
Judge Ryder
Judge Telford
Judge Thomas J. Hood

Michael Fox

Dr. Hoxie
Autopsy Surgeon
Dr. Samuel Anders
Coroner's Physician
Abe Heyman
Coroner
Dr. Lund

Willis Bouchey

Judge

Grandon Rhodes

Judge
Judge Lennox
Divorce Judge
Judge No. 2
Judge Kippen

Lee Miller

Police Sgt. Brice
Police Sgt. Brice (uncredited)
Sgt. Brice

Jack Gordon

Courtroom Spectator (uncredited)
Bookie (uncredited)

Jon Lormer

Autopsy Surgeon
Medical Examiner
Coroner
Dr. Oberon

Wesley Lau

Lt. Anderson
Police Lt. Andy Anderson
Amory Fallon

H.M. Wynant

Deputy D.A. Sampson
Joseph (Slim) Marcus
Max
Tony Mario
Tobin Wade
Glen Holman
Gene Torg
Daniel Conway

Nelson Leigh

Judge
Judge John Davis

Mort Mills

Police Sgt. Ben Landro
Barry Scott

Vaughn Taylor

Sanford Harper
Montrose Foster
Mr. Boles
Harry Folsom
Bishop Arthur Mallory
Martin Weston
Prof. Sneider
Ralph Duncan

Pytania i odpowiedzi

Gdzie obejrzeć online serial Perry Mason?
Serial Perry Mason nie jest legalnie dostępny w Polsce. Niestety nie obejrzysz tego serialu na żadnej platformie streamingowej w naszym kraju.
Czy serial Perry Mason jest dostępny na Netflix?
Nie, serial Perry Mason nie znajduje się w ofercie platformy Netflix w Polsce.
O czym jest serial Perry Mason?
Sprawy mistrza obrony karnej Perry'ego Masona i jego personelu, którzy zajmowali się najtrudniejszymi sprawami na rzecz niewinnych.
Ile odcinków ma serial Perry Mason?
Serial Perry Mason ma łącznie 271 odcinów oraz 9 sezonów.
Czy serial Perry Mason jest zakończony?
Tak, produkcja serialu Perry Mason jest już zakończona. 9. sezon to ostatni jaki mogliśmy oglądać.
Kto jest w obsadzie serialu Perry Mason?
W obsadzie serialu Perry Mason znajdują się między innymi:
Raymond Burr jako Perry Mason (271 odcinków), Barbara Hale jako Della Street (271 odcinków), William Hopper jako Paul Drake (271 odcinków), William Talman jako Hamilton Burger (271 odcinków), Ray Collins jako Lieutenant Tragg (271 odcinków), George E. Stone jako Court Clerk (42 odcinki), Dabbs Greer jako Bill Cotton (30 odcinków), Richard Anderson jako Lt. Steve Drumm (30 odcinków), S. John Launer jako Judge (27 odcinków), Michael Fox jako Dr. Hoxie (12 odcinków), Willis Bouchey jako Judge (20 odcinków), Grandon Rhodes jako Judge (10 odcinków)

Seriale podobne do: Perry Mason

Dostępność na platformach: JustWatch

Dane o serialach z