Zobacz zwiastun

Geniusz

7,8

Genius

Zobacz teraz
Zobacz teraz

Odcinki: 8

1. Odcinek 1

21.03.2021
Desperacko potrzebując przeboju, Aretha wyjeżdża w 1967 r. do Muscle Shoals, by nagrać swój pierwszy album dla Atlantic Records. Po utracie matki zastępczej mała Re po raz pierwszy występuje solo w 1953 r. w kościele ojca C.L. Franklina.

2. Odcinek 2

21.03.2021
Próbując odnaleźć swoje brzmienie, Aretha spotyka w 1964 r. w Atlantic Records Jerry'ego Wexlera. Mała Re po raz pierwszy wyrusza w trasę koncertową gospel w 1954 r. ze swoim ojcem, C.L. Franklinem, i spotyka swoją idolkę, Clarę Ward.

3. Odcinek 3

22.03.2021
Aretha łączy karierę muzyczną z zaangażowaniem w ruch na rzecz praw obywatelskich, któremu w 1967 i 1968 r. przewodził Martin Luther King Jr. Tymczasem mała Re zostawia swoje nowo narodzone dziecko, by w 1955 r. powrócić na scenę gospel i spotkać się z legendami muzyki, Jamesem Clevelandem i Little Sammie Bryantem.

4. Odcinek 4

22.03.2021
Aretha pojawia się na okładce magazynu Time w 1968 r. Niestety jest dogłębnie rozczarowana treścią artykułu, który koncentruje się na skandalicznych szczegółach z jej życia prywatnego. Barbara i C.L. Franklinowie, jeszcze przed narodzinami ich córki, z trudem próbują zagrzać sobie miejsce w Memphis w 1941 r.

5. Odcinek 5

23.03.2021
Aretha, zainspirowana przez Angelę Davis i Soledad Brothers, nagrywa w 1970 r. swój protestacyjny album „Young, Gifted and Black”. Mimo wątpliwości Jerry'ego Wexlera, album okazuje się sukcesem. Barbara Franklin podejmuje w 1951 r. decyzję, która ma druzgocący wpływ na małą Re.

6. Odcinek 6

23.03.2021
Aretha w 1972 r. nagrywa w Temple Missionary Baptist Church swój bestsellerowy album gospel „Amazing Grace”, ignorując prośby rodzeństwa, by nagrała materiał w New Bethel z ojcem, C.L. Franklinem. Mała Re odkrywa, że jest w ciąży po raz drugi, co zmusza ją do opuszczenia szkoły. Będąc w ciąży, w 1956 r. nagrywa swój pierwszy album w New Bethel.

7. Odcinek 7

24.03.2021
Aretha nagrywa swój bestsellerowy album gospelowy na żywo „Amazing Grace” w 1972 roku w kościele Baptystów Misjonarzy New Temple, ignorując prośby rodzeństwa o nagrywanie w New Bethel z ojcem C.L. Franklinem. Młoda Aretha odkrywa, że jest w drugiej ciąży i musi przerwać naukę w szkole. Ciężarna artystka nagrywa swój pierwszy album w New Bethel w 1956 r.

8. Odcinek 8

24.03.2021
Pomimo znacznych strat emocjonalnych, w tym drugiego rozwodu i śmierci ojca w 1984 r., Aretha rozwija się artystycznie i triumfuje. Z pomocą Clive'a Davisa rozpoczyna udaną karierę w wytwórni Arista, a niezapomnianym występem na Grammy w 1998 r. umacnia swoje wieczne panowanie jako królowa soulu.

Obsada

Samantha Colley

Mileva Marić
Dora Maar

Johnny Flynn

Albert Einstein
Alain Cuny

Michael McElhatton

Philipp Lenard
Jonas Salk

Geoffrey Rush

Albert Einstein

Antonio Banderas

Pablo Picasso

Clémence Poésy

Françoise Gilot

Alex Rich

Pablo Picasso

Emily Watson

Elsa Einstein

Ralph Brown

Max Planck

Richard Topol

Fritz Haber

Seth Gabel

Guillaume Apollinaire
Michele Besso

T.R. Knight

Max Jacob
J. Edgar Hoover

Cynthia Erivo

Aretha Franklin

Malcolm Barrett

Ted White

Patrice Covington

Erma Franklin

Rebecca Naomi Jones

Carolyn Franklin

David Cross

Jerry Wexler

Kimberly Hebert Gregory

Ruth Bowen

Shaian Jordan

Aretha Franklin

Courtney B. Vance

C.L. Franklin

Pytania i odpowiedzi

Gdzie obejrzeć online serial Geniusz?
Serial Geniusz możesz legalnie obejrzeć na Disney Plus.
Ile kosztuje Disney+? Miesięczny koszt użytkowania platformy to 28,99 zł. Można wykupić abonament na cały rok za 289,90 zł. Katalog platformy liczy ponad 1700 seriali i filmów. W rozdzielczości od HD (720p) do 4K (2160p), a także HDR. Równocześnie można oglądać na 4 urządzeniach. Istnieje możliwości pobierania produkcji i oglądania ich potem offline. Nie ma darmowego okresu próbnego.
Czy serial Geniusz jest dostępny na Netflix?
Nie, serial Geniusz nie znajduje się w ofercie platformy Netflix w Polsce.
O czym jest serial Geniusz?
Serial "Geniusz" przybliża życie zawodowe i osobiste najwybitniejszych wynalazców, którzy zmienili świat. Pierwszy sezon opowiada o życiu Alberta Einsteina. W drugim sezonie przenosimy się do Hiszpanii, aby poznać artystyczną twórczość Pabla Picassa. Trzeci sezon pokazuje blaski i cienie życia Arethy Franklin.
Ile odcinków ma serial Geniusz?
Serial Geniusz ma łącznie 28 odcinów oraz 3 sezony.
Kto jest w obsadzie serialu Geniusz?
W obsadzie serialu Geniusz znajdują się między innymi:
Samantha Colley jako Mileva Marić (10 odcinków), Johnny Flynn jako Albert Einstein (10 odcinków), Michael McElhatton jako Philipp Lenard (10 odcinków), Geoffrey Rush jako Albert Einstein (10 odcinków), Antonio Banderas jako Pablo Picasso (10 odcinków), Clémence Poésy jako Françoise Gilot (10 odcinków), Alex Rich jako Pablo Picasso (10 odcinków), Emily Watson jako Elsa Einstein (10 odcinków), Ralph Brown jako Max Planck (10 odcinków), Richard Topol jako Fritz Haber (10 odcinków), Seth Gabel jako Guillaume Apollinaire (5 odcinków), T.R. Knight jako Max Jacob (6 odcinków)

Seriale podobne do: Geniusz

Odkrywaj podobne seriale

Seriale biograficzne o kobietach

Kinga Kozłowska29 seriali

Serial o artystach

Kinga Kozłowska31 seriali

Serial z naukowcem

Kinga Kozłowska35 seriali

Dostępność na platformach: JustWatch

Dane o serialach z