Zobacz zwiastun

Ród Smoka

8,5

House of the Dragon

Zobacz teraz
Zobacz teraz

Odcinki: 10

1. Spadkobiercy Smoka

21.08.2022
Viserys organizuje turniej z okazji urodzin jego drugiego dziecka. Rhaenyra wita swojego wuja Daemona z powrotem w Czerwonej Twierdzy.

2. Zbuntowany Książę

28.08.2022
Księżniczka Rhaenyra zagłębia się w przepowiednie dotyczące rodu Targaryenów, konfrontując się z królestwem, które opiera się idei kobiety na Żelaznym Tronie, a książę Daemon, rozgoryczony tym, że został pominięty jako dziedzic Westeros, przygotowuje się do wojny.

3. Drugie Jego Imię

4.09.2022
Daemon i Wąż Morski walczą z Karmicielem Krabów. Królestwo obchodzi drugie imieniny Aegona. Rhaenyra stoi przed perspektywą zamążpójścia.

4. Król Wąskiego Morza

11.09.2022
Rhaenyra skraca swoją podróż po Westeros, a Daemon pokazuje księżniczce Ulicę Jedwabną po zmroku.

5. Oświetlamy drogę

18.09.2022
Daemon odwiedza swoją żonę przebywającą w Dolinie. Viserys i Rhaenyra zawierają umowy z Velaryonami. Alicent próbuje odkryć prawdę o księżniczce.

6. Księżniczka i królowa

25.09.2022
Dziesięć lat później. Rhaenyra manewruje pośród niekończących się spekulacji Alicent na temat jej dzieci, podczas gdy Daemon i Laena rozważają ofertę w Pentos.

7. Driftmark

2.10.2022
Gdy rodziny zbierają się w Driftmark na pogrzebie, Viserys wzywa do zakończenia walk wewnętrznych, a Alicent domaga się sprawiedliwości.

8. Lord Przypływów

9.10.2022
Sześć lat później. Sukcesja w Driftmark staje się nagle niezwykle istotną kwestią, więc Rhaenyra próbuje dobić targu z Rhaenys.

9. Zielona Rada

16.10.2022
Alicent werbuje Cole'a i Aemonda, żeby wyśledzili Aegona, a Otto zbiera wielkie rody Westeros, aby potwierdziły swoją lojalność.

10. Czarna Królowa

23.10.2022
Opłakując tragiczną śmierć, Rhaenyra próbuje utrzymać królestwo razem, a Daemon przygotowuje się do wojny.

Obsada

Emma D'Arcy

Princess Rhaenyra Targaryen

Olivia Cooke

Alicent Hightower

Paddy Considine

King Viserys I Targaryen

Matt Smith

Prince Daemon Targaryen

Rhys Ifans

Ser Otto Hightower

Graham McTavish

Ser Harrold Westerling

Jefferson Hall

Ser Tyland Lannister
Lord Jason Lannister

Fabien Frankel

Ser Criston Cole

Bill Paterson

Lord Lyman Beesbury

Eve Best

Princess Rhaenys Targaryen

Gavin Spokes

Lord Lyonel Strong

Steve Toussaint

Lord Corlys 'The Sea Snake' Velaryon

David Horovitch

Grand Maester Mellos

Luke Tittensor

Ser Arryk Cargyll

Matthew Needham

Larys 'Clubfoot' Strong

Kurt Egyiawan

Maester Orwyle

Sonoya Mizuno

Mysaria

Milly Alcock

Young Princess Rhaenyra Targaryen

Emily Carey

Young Alicent Hightower

Elliott Tittensor

Ser Erryk Cargyll

Pytania i odpowiedzi

Gdzie obejrzeć online serial Ród Smoka?
Serial Ród Smoka możesz legalnie obejrzeć na HBO Max.
Ile kosztuje HBO Max? Miesięczny koszt użytkowania platformy to 29,99 zł. Można wykupić abonament na cały rok za 234,99 zł, co daje niemałą oszczędność. Warto wybrać tę opcję jeśli jesteśmy pewni, że będziemy korzystać z platformy przez 12 miesięcy bez przerwy. Korzystając z HBO Max możliwe jest utworzenie maksymalnie pięciu spersonalizowanych profili, osobno dla dzieci i dorosłych. Liczba zapisanych urządzeń jest nieograniczona, jednak jednoczesne oglądanie treści możliwe jest na trzech urządzeniach. HBO Max nie oferuje okresu próbnego.
Czy serial Ród Smoka jest dostępny na Netflix?
Nie, serial Ród Smoka nie znajduje się w ofercie platformy Netflix w Polsce.
O czym jest serial Ród Smoka?
Fabuła rozgrywa się 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Jest to historia sukcesów rodu Targaryenów i ich tragicznego końca.
Ile odcinków ma serial Ród Smoka?
Serial Ród Smoka ma łącznie 10 odcinów oraz 1 sezon.
Kto jest w obsadzie serialu Ród Smoka?
W obsadzie serialu Ród Smoka znajdują się między innymi:
Emma D'Arcy jako Princess Rhaenyra Targaryen (10 odcinków), Olivia Cooke jako Alicent Hightower (10 odcinków), Paddy Considine jako King Viserys I Targaryen (10 odcinków), Matt Smith jako Prince Daemon Targaryen (10 odcinków), Rhys Ifans jako Ser Otto Hightower (10 odcinków), Graham McTavish jako Ser Harrold Westerling (9 odcinków), Jefferson Hall jako Ser Tyland Lannister (6 odcinków), Fabien Frankel jako Ser Criston Cole (9 odcinków), Bill Paterson jako Lord Lyman Beesbury (8 odcinków), Eve Best jako Princess Rhaenys Targaryen (7 odcinków), Gavin Spokes jako Lord Lyonel Strong (6 odcinków), Steve Toussaint jako Lord Corlys 'The Sea Snake' Velaryon (6 odcinków)
O czym jest 1. sezon serialu Ród Smoka?
Akcja rozpoczyna się, gdy Viserys Targaryen siedzi już na Żelaznym Tronie, a jego żona spodziewa się dziecka. Będzie to od dawna wyczekiwany męski potomek. Jak to w tym świecie bywa, nadejście nowego dziedzica nie podoba się wielu osobom – w tym bratu Viserysa, Daemonowi i lordowi Corlysowi Velaryonowi, który wciąż nie może przeżyć tego, że jego żona nie została wybrana na królową. Jest też Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa, która uważa, że przyszedł czas na zmiany i na tronie powinna zasiąść ona jako pierwsza królowa w historii. Pierwszy sezon znakomicie wprowadza nas do świata osadzonego 200 lat przed przygodami Neda Starka i jego rodziny.
Czy żeby obejrzeć Ród Smoka muszę najpierw zobaczyć Grę o Tron?
Nie, nie trzeba oglądać Gry o tron przed serialem Ród Smoka, ponieważ akcja tego serialu dzieje się przed wydarzeniami z Gry o Tron.

Seriale podobne do: Ród Smoka

Zobacz więcej podobnych

Dostępność na platformach: JustWatch

Dane o serialach z